Aktuális hírek

• A Társszékesegyházunkban július 30.-án ezen a vasárnapon a 9 és fél 11 órai szentmisék elmaradnak, az egyházmegyei búcsú miatt. Így a Társszékesegyházban az este 18 órakor kezdődő szentmise lesz megtartva.
  • Nagy szeretettel fogadjuk egyházközségünkbe Pankotai József plébános atyát, akit jövő vasárnap köszöntünk új állomáshelyén itt a Kertvárosi plébánia templomban.

• A mai vasárnap este 19 órakor Gyülvészi János orgonahangversenye lesz Társszékesegyházunkban.

• Nagy szeretettel köszönöm a kedves testvéreknek, akik a Szent László Emlékév kiemelkedő eseményeként pénteken 17 órakor Társszékesegyházunkban fogadták Győrből érkező Szent László királyunk fejereklyéjét, majd18 órától Dr. Veres András győri megyéspüspök, a püspöki konferencia elnöke által bemutatott szentmisén imádságos lélekkel részt vettek-
  • Külön köszönöm azoknak,akik június 24-én a 11 órai szentmisén részt vettek Szabolcs községben. A szent lovagkirály közbenjárására hallgassa meg a Mindenható Isten ezen ünnepi alkalmakon megfogalmazott imáinkat.

• Nagy szeretettel köszönöm a kedves testvéreknek, akik Pünkösdhétfőn az immár hagyományos, Nyíregyháza Római Katolikus Egyházközségei Család Napon részt vettek, bekapcsolódva a színes programokba.

• A mai vasárnap van a Tömegtájékoztatás világnapja. Imádkozzunk, hogy az Egyház a média eszközei által hatékony munkát folytasson az evangélium hirdetésében.
  • Juhász Imre újfehértói plébános atya az idei évben ünnepli ezüstmiséjét, pappá szentelésének 25. évfordulóját. Mivel Imre atya több éven keresztül teljesített egyházközségünkben kápláni szolgálatot, ezért május 27-én, jövő szombaton 18 órakor ünnepi, hálaadó szentmisét mutat be társszékesegyházunkban. Erre a szép ünnepre szeretettel hívják és várják a kedves testvéreket!

• A mai vasárnap, Anyák napján, szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat! A Szűz Anya oltalmába helyezzük életüket imáinkkal!

• A Mai vasárnap lesz az Isteni Irgalmasság Vasárnapja. Örökösföldön 17 órakor kezdődik az ünnepi, búcsúi szentmise, amelyet SZABÓ JÓZSEF az egri Érseki Papnevelő Intézet spirituálisa mutat be. A szentmisét megelőzően 15 órától az irgalmasság óráját végezzük az Oltáriszentség előtt, 16 órától előadás lesz. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!

• Megköszönöm mindazok munkáját, szolgálatát, akik a Húsvéti ünnepek alatt szolgálatukkal hozzájárultak a szent napok minél méltóbb megünnepléséhez! Isten fizesse meg az ő jóságúkat!
  • Az ünnepek alkalmából az egyházi heti lapok dupla számban jelentek meg, ezért az áruk is változott. Megérkezett Egyházmegyénk újsága, az ÖRÖMHÍR. Bátorítjuk a kedves Testvéreket, hogy minél többen vigyék haza, olvassanak, tájékozódjanak egyházmegyénk életéről.

• Köszönöm mindazoknak akik, a nyíregyházi egyházközségek városi keresztútján tanúságtevő, imádságos lelkülettel részt vettek.
  • Jeremiás próféta Siralmait imádkozunk és énekeljük templomunkban, a gregorián dallamok e napok szomorúságát szólaltatják meg.
  • A nagypéntek szigorú böjti nap: húst, húsféleséget nem ehetünk, háromszor lehet étkezni és egyszer jóllakni.
  • Nagyszombaton régi szép szokás szerint a Szent Sír látogatására bátorítjuk a kedves testvéreket. Templomunk reggel 8 órától déli tizenkettő óráig látogatható.

• A Magyar Katolikus Karitász, ebben az évben is meghirdette, a nagyböjti tartós-élelmiszer gyűjtési akcióját, március 19-től, a mai vasárnapig, március 26-ig. Templomunkban a tartósélelmiszereket a mai vasárnapon helyezhetik el.
  • Március 29-én, szerdán az esti szentmisét követően 19 órától, a főplébánia dísztermében, a Serra közösség szervezésében előadást tart Dr. Ilonczai Péter hematológus főorvos "Mózestől az epigenetikáig - avagy sejtjeink szeretetközössége" címmel. Mindenkit szeretettel várnak.