Hirdetés 2017. március 19.

• A Magyar Katolikus Karitász, ebben az évben is meghirdette, a nagyböjti tartós-élelmiszer gyűjtési akcióját, március 19-től, a mai vasárnapig, március 26-ig. Templomunkban a tartósélelmiszereket a mai vasárnapon helyezhetik el.
  • Március 29-én, szerdán az esti szentmisét követően 19 órától, a főplébánia dísztermében, a Serra közösség szervezésében előadást tart Dr. Ilonczai Péter hematológus főorvos "Mózestől az epigenetikáig - avagy sejtjeink szeretetközössége" címmel. Mindenkit szeretettel várnak.
  • Jövő vasárnap, a Püspöki Kar rendelkezése értelmében, a szentmiséken a Szentföld javára lesz gyűjtés. Nagylelkű adományaikat szeretettel köszönjük.
  • A Társszékesegyház NAGYBÖJTI LELKIGYAKORLATA április 5-6-7-én (szerda- csütörtök-péntek), az este 6 órakor kezdődő szentmisékben lesz megtartva. A lelkigyakorlatot SZŐKE GÁBOR ózdi plébános úr fogja tartani. Nyomatékosan kérjük a testvéreket, hogy a húsvéti szentgyónásaikat - ha eddig még nem végezték el – a lelkigyakorlatos esték alatt végezzék el. Legyünk figyelmesek és hozzunk ennyi áldozatot azért, hogy megtisztult lélekkel tudjunk megérkezni az ünnepbe!
  • A nyíregyházi egyházközségek városi keresztútját 2017.04.08.-án virágvasárnap előtti szombaton tartják. A liturgikus menet 14 órakor indul a Szent Antal kápolnától a Széchényi utcán végighaladva a város köztemetőjéig. Tegyünk tanúságot az értünk szenvedő Krisztusról a keresztúton részt véve!
  • A Szent Imre Katolikus Gimnázium,Óvoda 2017 szeptemberétől két csoporttal bővíti óvodai férőhelyeinek számát. Szeretettel várjuk azoknak a szülőknek a jelentkezését, akik 3-6 éves gyermekeiket keresztény nevelésben szeretnék részesíteni egy jól felszerelt, szeretetteljes környezetben. Beiratkozás időpontja: 2017. április 20-21 és 24-e. Előzetesen is jelentkezni lehet az óvodavezetőnél: Szarvas utca 19. sz. alatt.”
  • A Szent Sír virágaira a padok végén megtalálható perselybe helyezhetik el adományaikat, amelyeket szívből köszönünk.

Liturgikusrend (március 27 - április 02.)

• Keresztúti ájtatosság
  • NAGYBÖJT 5. VASÁRNAP