Hirdetés 2017. május 7.

• A mai vasárnap, Anyák napján, szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat! A Szűz Anya oltalmába helyezzük életüket imáinkkal!
  • A Kertvárosi Fatimai Szűz Mária templom templombúcsúját május 13-án, szombaton tartjuk. Az egész napos szentségimádás reggel 8 órakor kezdődik, melyre a nap bármely időpontján nagy szeretettel várjuk a kedves testvéreket. Délután 16 órakor kezdődik a hagyományos engesztelő imaest ünnepélyes szentségimádással, majd 17 órától Mária áhítattal. Este 19 órakor kezdődő ünnepi mise főcelebránsa és szónoka Dr Seregély István nyugalmazott egri érsek úr lesz.
  • Pünkösdhétfőn 2017.június 5.-én nagy szeretettel várjuk a kedves testvéreket - az immár hagyományos, Nyíregyháza Római Katolikus Egyházközségei Család Napra, amelyet Nagykálló - Harangodon rendezünk meg. A színes és tartalmas programok délelőtt 10 órakor kezdődnek és délután 4 óráig tartanak. Jelentkezni hétfőtől lehet a plébániai irodában és a sekrestyében 300 Ft-os regisztrációs jegy megvásárlásával; mely egyben az ebédjegy és a tombola is. A kiutazáshoz buszokat indítunk reggel 9 órától a Bíróság előtti buszmegállóból.
  • Szent László király dicsérete énekekben címmel tart előadást TIRPÁK FERENC egyházzenész tanár a Megyei Könyvtár előadótermében, május 8-án, hétfőn 17 órai kezdettel. Szeretettel várják érdeklődő kedves híveinket.
  • Keresztény Értelmiségiek Szövetsége szervezésében Hová tart a keresztény Európa? 60 éves a Római szerződés címmel tart előadást KOMISZÁR DÉNES teológus hallgató főplébánia dísztermében, május 9-én, kedden 17 órai kezdettel. Minden érdeklődőt szeretettel hívnak.
  • A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában címmel dokumentum film készült, melyet a Szent Atanáz Görögkatolikus Főiskolán 2017. május 10-én, szerdán 17.30-kor mutatnak be. Információ a plakáton olvasható.
  • A Szent Imre Katolikus Gimnázium és Általános Iskola művésztanárai hangversenye lesz május 14-én, jövő vasárnap 17 órakor templomunkban.
  • Emlékeztetjük a Kedves Testvéreket, hogy lehetőségük van, adójuk 1 + 1 % - át, a Magyar Katolikus Egyház, valamint egy közhasznú alapítványa javára felajánlani. Egyházunk technikai száma: 0 0 1 1.

Liturgikusrend (május 08 - 14.)

• 08.00 - egész napos Szentségimádás
    • 16.00 Ünnepélyes Szentségimádás