Hirdetés 2017. május 21.

• A mai vasárnap van a Tömegtájékoztatás világnapja. Imádkozzunk, hogy az Egyház a média eszközei által hatékony munkát folytasson az evangélium hirdetésében.
  • Juhász Imre újfehértói plébános atya az idei évben ünnepli ezüstmiséjét, pappá szentelésének 25. évfordulóját. Mivel Imre atya több éven keresztül teljesített egyházközségünkben kápláni szolgálatot, ezért május 27-én, jövő szombaton 18 órakor ünnepi, hálaadó szentmisét mutat be társszékesegyházunkban. Erre a szép ünnepre szeretettel hívják és várják a kedves testvéreket!
  • Az egyházmegyénk területi és személyi átszervezése kapcsán 2017. augusztus 1-vel Palánki Ferenc megyéspüspök atya TÓTH LÁSZLÓ nyíregyházi plébános atyát kinevezi a debreceni Megtestesülés plébánia plébánosává. A Nyíregyházi Főplébánia plébánosává FELFÖLDI LÁSZLÓ püspöki helynök atyát nevezi ki. TÓTH LÁSZLÓ plébános atya is július folyamán a plébániájának minden egyházközségtől elbúcsúzik.
  • Pünkösdvasárnap délután 4 órakor kezdődő szentmisében szolgáltatja ki Püspök atya a bérmálás szentségét Társszékesegyházban, ezért az esti 6 órai szentmise így elmarad.
  • Pünkösdhétfőn 2017.június 5.-én nagy szeretettel várjuk a kedves testvéreket - az immár hagyományos, Nyíregyháza Római Katolikus Egyházközségei Család Napra, amelyet Nagykálló - Harangodon rendezünk meg. A színes és tartalmas programok délelőtt 10 órakor kezdődnek és délután 4 óráig tartanak. Jelentkezni hétfőtől lehet a plébániai irodában és a sekrestyében 300 Ft-os regisztrációs jegy megvásárlásával; mely egyben az ebédjegy és a tombola is. A kiutazáshoz buszokat indítunk reggel 9 órától a Bíróság előtti buszmegállóból.

Liturgikusrend (május 22 - 28.)

• SZERDA - Szűz Mária, a keresztények segítsége
    • 17.00 Szentmise, Májusi litánia