Hirdetés 2017. július 23.

• A mai vasárnap este 19 órakor Gyülvészi János orgonahangversenye lesz Társszékesegyházunkban.
  • A Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegyénk búcsúját július 30-án tartjuk Máriapócson. Az ünnepi szentmisét vasárnap délelőtt fél 11 órakor Palánki Ferenc megyéspüspök mutatja a papsággal és az egyházmegye híveivel. Délután 2 órakor ünnepélyes litániával fejezzük be zarándoklatunkat. A Nyíregyházi Társszékesegyház oldalától buszok fognak indulni reggel 7.45 órakor. Jelentkezni a társszékesegyház sekrestyében vagy a főplébánián lehet. Az útiköltség ára 1000 Ft. A máriapócsi római katolikus templomban a zarándoklat alatt (vasárnap fél 9-től fél 14-ig) folyamatos szentségimádás lesz. Így kívánunk lehetőséget adni a csendes, elmélyedt adorációra is.
  • A Kertvárosi Fatimai Szűzanya Templomban július 30.-án az egyházmegye búcsú miatt igeliturgia lesz áldoztatással 9 órától. A Társszékesegyházunkban ezen a vasárnapon a 9 és fél 11 órai szentmisék elmaradnak.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az üldözött közel-keleti keresztények megsegítésére online adománygyűjtést hirdet, amelyhez egy erre a célra létrehozott bankszámlaszámon (Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, CIB Bank 11100104—18181490—14000003) keresztül tudnak hozzájárulni. A gyűjtés elsődleges célja, hogy segítséget tudjunk nyújtani azoknak a keresztényeknek, akiknek lehetőségük nyílik visszaköltözni korábbi lakhelyükre, támogatva lerombolt otthonaik újjáépítését, a mindennapi élet feltételeinek megteremtését.

Liturgikusrend (július 24 - július 30.)

• ÉVKÖZI 13. VASÁRNAP
    • 08.30 Vasárnapi imacsokor