Hirdetés 2017. április 23.

• A Mai vasárnap lesz az Isteni Irgalmasság Vasárnapja. Örökösföldön 17 órakor kezdődik az ünnepi, búcsúi szentmise, amelyet SZABÓ JÓZSEF az egri Érseki Papnevelő Intézet spirituálisa mutat be. A szentmisét megelőzően 15 órától az irgalmasság óráját végezzük az Oltáriszentség előtt, 16 órától előadás lesz. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!
  • A Szent Imre Katolikus Óvoda szeretettel várja új csoportjaiba azokat a gyermekeket 3 -6 év között, akiket szüleik keresztény értékrend szerint szeretnének neveltetni. Az óvodai beiratkozás ideje: 2017. április 20-21-24
  • Május 19-21. között Szabó József egri spirituális atya kísérésével férfiak végezhetnek lelkigyakorlatot Máriapócson. Bővebb tájékoztató kérhető a plébánián.
  • A Szent László Emlékév kiemelkedő eseménye lesz június 24-én a 11 órai szentmise Szabolcs községben a Püspöki Kar tagjai, az anyaországon kívüli magyar püspökök, a papság koncelebrálásával és a hívek részvételével. Az ünnepi szentmise főcelebránsa Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek lesz. Az ünnepségre autóbuszt szervezek a Nyíregyházi egyházközségek. Útiköltség: 1000 Ft. Jelentkezni a főplébániai irodában és a Társszékesegyház sekrestyében lehet.
  • Emlékeztetjük a Kedves Testvéreket, hogy lehetőségük van, adójuk 1 + 1 % - át, a Magyar Katolikus Egyház, valamint egy közhasznú alapítványa javára felajánlani. Egyházunk technikai száma: 0 0 1 1.
  • Reménykeltő, szent Húsvétban részesítsen minket és e hirdetés minden kedves olvasóját az értünk megfeszített és feltámadt Úr Jézus Krisztus!

Liturgikusrend (április 24 - 30.)

• 17.00 Szentmise, Bibliaóra
  • HÚSVÉT 3. VASÁRNAP